FaceBook

Procter&Gamble/Pampers

Wspiera program walki z tężcem noworodkowym

IMG_8482
Burkina Faso, 2010 r. Przyszłe mamy czekają na szczepionkę przeciwtężcową. fot. Z.Dulska

Współpraca marki Pampers i UNICEF rozpoczęła się w 2006 roku w Wielkiej Brytanii i z ogromnym powodzeniem trwa po dzień dzisiejszy. Akcja "1 paczka = 1 szczepionka" to przykład wspólnego działania, w które angażują się nie tylko Pampers i UNICEF, ale także ludzie chcący przyłączyć się do pomocy. Nabywając jedną paczkę pieluszek lub chusteczek Pampers, kupujący funduje jedną szczepionkę chroniącą życie malucha i jego mamy w najbardziej zagrożonych tężcem noworodkowym krajach.

Do tej pory marka Pampers przekazała UNICEF środki na zakup 300 milionów szczepionek przeciwtężcowych, które pomogą ochronić 100 milionów mam i dzieci na całym świecie.

Partnerstwo marki Pampers i organizacji UNICEF każdego dnia pomaga ocalić życie niejednego dziecka. Celem tej współpracy jest nie tylko skuteczna pomoc, ale także zwrócenie uwagi świata na tężec - śmiertelną chorobę, która każdego roku zabija dziesiątki tysięcy nowo narodzonych maleństw i ich matek.

IMG_8517
Małgorzata Ostrowska Królikowska wsparła akcję Pampers i UNICEF w 2010 i 2011 r. fot. Z.Dulska

W Polsce współpraca UNICEF i P&G trwa od 2008 roku. Do tej pory odbyły się trzy edycje akcji. Pierwszą wsparła Ambasador Dobrej Woli, Małgorzata Foremniak. W drugą i trzecią edycję akcji, prowadzone w 2010 i 2011 roku zaangażowała się inna znana aktorka, Małgorzata Ostrowska Królikowska. Oprócz pomocy przekazanej na rzecz programu walki z tężcem noworodkowym firma Procter & Gamble wsparła bieżące projekty pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF Polska.

AKTUALNOŚCI:

Marka Pampers ufunduje ponad 4 miliony szczepionek, które pomogą uratować życie dzieci (kwiecień 2011)

Rusza trzecia edycja akcji Pampers i UNICEF (styczeń 2011)

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.