FaceBook

CBRE

CBRE

CBRE, globalna firma świadcząca usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych, jest międzynarodowym partnerem UNICEF od 2011 roku. CBRE wspiera program edukacyjny na Madagaskarze. Madagaskar to jedno z najbiedniejszych krajów na świecie, dodatkowo nawiedzane często przez cyklony tropikalne, które niszczą budynki szkolne, pozbawiając dzieci miejsca do nauki.

Stare szkoly

Stare szkoły.

Dzięki wsparciu firmy oraz jej pracowników do 2015 roku na wyspie ma powstać 10 szkół zabezpieczonych przeciw uderzeniom cyklonów, z dostępem do wody pitnej oraz sanitariatami. Elementem programu UNICEF realizowanego na Madagaskarze, jest także realizacja projektów edukacji lokalnych społeczności o tym jak radzić sobie ze skutkami zmian klimatycznych.

Szkoła zbudowana przez UNICEF ze środków CBRE

Szkoła zbudowana przez UNICEF ze środków CBRE.

W kwietniu 2013 roku przedstawiciele CBRE oraz UNICEF odwiedzili szkoły na Madagaskarze objęte programem (zdjęcie powyżej). „Szkoły budowane przez UNICEF zlokalizowane są głównie w wioskach położonych w górach, w miejscach, które w trakcie pory deszczowej odcięte są od świata. Pełnią one nie tylko funkcję edukacyjną, ale są również schronem dla całych rodzin w trakcie ataku cyklonu – często murowana szkoła jest jedynym budynkiem, który zostaje ocalony po przejściu niszczycielskiego żywiołu – relacjonuje Aneta Mandziuk, starszy manager ds. marketingu CBRE w Polsce, obecna podczas tej wizyty.
 

W 2013 roku CBRE Poland zachęca swoich pracowników do aktywnego włączenia się w pomoc dzieciom na Madagaskarze: organizując akcje charytatywne wewnątrz firmy oraz zachęcając do przekazywania darowizn poprzez specjalną stronę internetową.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.